USBEK -tuomareita nimetty puolivälieriin

Kuva: Juha Käenmäki

Salibandyliitto on julkaissut erotuomariasettelut miesten liigan ja divarin puolivärieriin. Alla olevissa peleissä nähdään jäsenemme tosi toimissa.

Classic - Happee
6.3. 18:30 Classic - Happee, Tampere Areena Kimmo Koppinen ja Toni Weurlander
8.3. 18:30 Happee - Classic, Jyväskylän monitoimitalo Kimmo Koppinen ja Toni Weurlander
10.3. 18:30 Classic - Happee, Tampere Areena Kimmo Koppinen ja Toni Weurlander

Oilers - Indians
6.3. 18:30 Oilers - Indians, Tapiolan UH Henri Heinola ja Manu Marttinen
8.3. 18:00 Indians - Oilers, Otahalli Henri Heinola ja Manu Marttinen
10.3. 18:30 Oilers - Indians, Tapiolan UH Henri Heinola ja Manu Marttinen
13.3. 19:00 Indians - Oilers, Metro Areena Henri Heinola ja Manu Marttinen
tarvittaessa
15.3. 18:00 Oilers - Indians, Metro Areena Henri Heinola ja Manu Marttinen
18.3. 18:30 Indians - Oilers, Metro Areena Henri Heinola ja Manu Marttinen
20.3. 18:30 Oilers - Indians, Metro Areena Henri Heinola ja Manu Marttinen

EräViikingit - SPV
6.3. 18:30 EräViikingit - SPV, Energia Areena Tuomas Hartikainen ja Tomi Lund
8.03. 17:00 SPV - EräViikingit, Seinäjoen Urheilutalo Tuomas Hartikainen ja Tomi Lund
10.03. 18:30 EräViikingit - SPV, Energia Areena Tuomas Hartikainen ja Tomi Lund

Nokian KrP - TPS
7.3. 17:00 Nokian KrP - TPS, Raholan lk Thomas Ellis ja Janne Sjögren (kuvassa)
9.3. 18:30 TPS - Nokian KrP, Kupittaan ph Thomas Ellis ja Janne Sjögren
11.3. 18:30 Nokian KrP - TPS, Raholan lk Thomas Ellis ja Janne Sjögren
13.3. 18:30 TPS - Nokian KrP, Kupittaan ph Mikko Alakare ja Vesa Vilkki
tarvittaessa
15.3. 17:00 Nokian KrP - TPS, Raholan lk Mikko Alakare ja Vesa Vilkki
17.3. 18:30 TPS - Nokian KrP, Kupittaan ph Mikko Alakare ja Vesa Vilkki
19.3. 18:30 Nokian KrP - TPS, Raholan lk Mikko Alakare ja Vesa Vilkki

Tarkemmat tiedot Salibandyliiton uutisesta.

Divarin puolivälierien ja putoamiskarsintojen erotuomariasetteluissa USBEK -väriä edustavat parivaljakko Daniel Ljungberg - Kasimir Raudus sekä Antti Kosonen ja Tommi Virkki.